برترین کارخانه لوله مانیسمان

برترین کارخانه لوله مانیسمان

برترین کارخانه لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان یا بدون درز بدلیل ویژگی خاص بدون درز بودن برای مصارف خاص زیادی استفاده می شوند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آهن شهر پاسارگاد، فرایند تولید و مراحل ان و همچنین کشور تولید کننده با تکلونوژی که دارا است می تواند تعیین کننده ی کیفیت و قیمت این محصولات باشد. اصولا کشورهای محدودی  دارای این تکلونوژی هستند که در این مطلب به ان خواهیم پرداخت.

لوله مانیسمان چیست؟

لوله های مانیسمان لوله های بدون درزی هستند که ابتدا توسط برادران مانیسمان ساخته شده اند. از آنجایی که در ساختار لوله مانیسمان درزی وجود ندارد از این لوله‌ها برای صنایع و ساخت و ساز های حساس استفاده می شود. لوله های مانیسمان به روش ویژه ای ساخته می‌شود و قیمت آن ها نیز از قیمت سایر لوله های معمولی بیشتر خواهد بود .همانطور که می دانید امروزه انواع لوله های فولادی ضد زنگ، ضد حریق و غیره در بازار وجود دارد اما لوله های مانیسمان ساختاری کاملا متفاوت با این لوله ها دارد.

برای ساخت لوله های مانیسمان از فولاد کم کربن استفاده می شود. اما برای افزایش مقاومت این لوله ها عناصر و مواد مختلفی به آن می افزایند. همانطور که در قسمت های قبل گفتیم در ساختار لوله های مانیسمان درزی وجود ندارد که باعث ایجاد مقاومت و ماندگاری باورنکردنی ان ها شده است. لوله های مانیسمان در، رده 40، 80 و 160 عرضه می‌شوند.

کاربرد لوله مانیسمان 

یکی از مهم ترین کاربردهای لوله مانیسمان و اتصالات مانیسمان انتقال نفت و گاز با استفاده از این لوله ها می باشد در چنین شرایطی با استفاده از لوله های مانیسمان  هیچ هدررفتی در حین انتقال نفت و گاز وجود نخواهد داشت. از لوله های مانیسمان برای ایجاد خطوط فشار قوی نیز استفاده می شود .همانطور که می دانید کیفیت محصولات به کار گرفته شده برای اعمال فشار روی تجهیزات مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است و در این میان باید از مرغوب ترین و با کیفیت ترین تجهیزات استفاده شود که لوله های مانیسمان گزینه مناسبی خواهند بود.

در خطوط غذایی و دارویی نیز استفاده از لوله های مانیسمان برای حفظ امنیت و ماندگاری داروها و مواد غذایی مناسب است.

کاربردهای لوله مانیسمان با توجه به رده  ی ان متفاوت است و هریک از رده های این لوله کاربردهای منحصر به فرد خود را دارد.

کارخانه های برتر تولید لوله مانیسمان

در حال حاضر تولید لوله مانیسمان در کشور ما نیز انجام می‌شود اما این خط تولید در تمامی شهرهای کشور ما وجود ندارد امروزه تنها شهر اهواز در زمینه تولید لوله های مانیسمان فعالیت می کند. کاهش فعالیت کشور ما در این عرصه مربوط به عدم وجود دستگاه‌ها و ابزارآلات کافی در این زمینه می باشد زیرا دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز در جهت تولید لوله مانیسمان از قیمت بالایی برخوردار هستند . همچنین به دلیل وجود تحریم‌ها علیه کشور ما امکان خریداری برخی از این دستگاه ها به راحتی وجود ندارد.

کارخانه لوله اهواز

در این شهر یکی از مرغوب ترین و بهترین لوله های مانیسمان تولید شده و برای فرایند های گوناگون استفاده می شوند. لوله اهواز جزو اولین کارخانه های تولید لوله مانیسمان می باشد.

از دیگر کارخانه های معدود تولید کننده لوله مانیسمان می توان به کارخانه لوله مانیسمان کاوه ایرانیان، کارخانه لوله مانیسمان ساوه، کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد ایران اشاره کرد.

معروف ترین برند خارجی لوله مانیسمان در ایران

امروزه تعداد زیادی لوله مانیسمان از کشور چین وارد کشور ما می‌شود و عمده لوله های مانیسمان موجود در بازار کشور ما چینی هستند که این لوله های چینی هم کیفیت بالایی دارند.

در حال حاضر در کشور بلغارستان نیز نمونه های مرغوبی از لوله مانیسمان تولید می شود.

salar
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *