بست عایق دار​

بست عایق دار​

بست عایقدار
بست عایقدار یا بست عایق دار

بست عایق دار​​ که از ورق گالوانیزه ساخته شده اند ، روکشی پلاستیکی (پلی اتیلنی) دارند که قسمت عایق این بست هارا تشکیل می دهد.

دو مدل از این بست ها وجود دارد ، نوع اول همانند بست اسپیت بوده و عایق دارند که دو پیچ و یک پایه دارند و نوع دوم بصورت یک تکه و نورد شده می باشد که که دو سر بست طی یک مسیر دوار روی هم قرار گرفته و توسط پیچ بسته میشوند.نوع دوم بیشتر به بست لوله های فلکسیبل موسومند.

 

علت استفاده از روکش پلاستیکی در بست عایق دار​ جلوگیری از اصطکاک به وجود آمده میان لوله و بست ها می باشد که به طبع باعث افزایش طول عمر لوله و بست می گردد ، اما از معایب آن هم می توان به عدم چفت شدن کامل آن اشاره کرد.

از این بست ها برای خاصیت نارسانایی و همچنین صداگیر بودن آنها استفاده میشود ، صداگیر بودن به معنی حذف یا جلوگیری از تولید صدا در اثر لرزش و برخورد فلزات روی یکدیگر یباشد.

سایز بندی بست عایق دار

این بست ها نیز همانند بست های اسپیت در استاندارد PG سایز بندی می گردند.

PG
13.5
16
21
29
36
48

بست روكش لاستیكی – بست فلزی عایق دار

کاربرد بست عایق دار چیست ؟

به طور کلی بست های عایق دار در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

بست های عایق دار به گونه ای طراحی شده اند که برای نگه داشتن لوله هایی با سطح مقطع گرد که در دمای بالا قرار دارند، مورد استفاده قرار بگیرند. این بست ها علاوه بر آنکه قادر به تحمل دماهای بالا هستند، فضای لازم را برای انبساط لوله ها در برابر درجه حرارت ایجاد می کنند.

به این ترتیب به لوله ها فشار زیادی وارد نشده و طول عمر آن ها افزایش پیدا می کند. بست های لوله ای که از جنس فولاد گالوانیزه ساخته می شوند، با توجه به نوع طراحی، عمدتا برای نگه داشتن لوله های آب سرد و گرم تاسیسات تهویه مطبوع و یا لوله های گرم و سردی که مورد مصرف قرار می گیرند، مورد استفاده قرار می گیرند.

salar
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *