جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه‌ تقسیم ضد انفجار (جانکشن باکس ضد انفجار) محل اصلی ارتباط اجزای الکتریکی یک مدار بوده و ابتدا جریان برق وارد این وسایل می‌شود. در داخل این نوع جعبه تقسیم‌ها ریل مینیاتوری و ترمینال مربوطه تعبیه شده است.

جعبه تقسیم ضد انفجار ، تجهیزات ضد انفجار و جعبه تقسیم فلزی و جعبه تقسیم پلاستیکی ، برق صنعتی

جعبه تقسیم ضد انفجار
junction box

در محیط‌های مستعد خطر(Hazardous Area) درتجهیزات برقی از این جعبه‌های تقسیم صورت ضد انفجار استفاده می شود.

معمولا ازنوع روکار و در شکل‌ها و با جنس‌های مختلف گرد یا چهار گوش که معمولا از جنس آلومینیوم و GRP  مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

جعبه تقسیم‌ها قابل استفاده در zone 1 & zone 2 و zone 21 & zone 22 می باشند و دارای خاصیت ممانعت از ورود آب و گرد و غبار با IP 66، IP67،IP65  نیز می‌باشد.

ویژگی جعبه‌ تقسیم ضد انفجار:

جانکشن باکس ضدانفجار معمولا از نوع Exd بوده و امکان نصب هر نوع تجهیز غیر ضد انفجاری را در آن امکان‌پذیر می‌سازد.

انواع جانکشن باکس ضدانفجار:

بدنه آلومینیوم که به وزن  سبک‌تر، دارای استحکام کششی بالاتر و هزینه اقتصادی‌تر پر کاربردترین نوع جعبه‌های تقسیم می‌باشند .

جانکشن باکس ضد انفجار بدنه استیل که معمولا دارای مشخصه ضد انفجاری Exia  یا Exe بوده و در محیط‌های با خوردگی بالا اسیدی و جهت تجهیزات ابزار دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند . معمولا ترمینال‌های نصب شده در این نوع جانشن باکس ها باید خود ضد انفجار باشند .

جانکشن باکس ضدانفجار

بدنه GRP که معمولا مشخصه ضد انفجاری Exia  یا Exe دارند و در محیط‌های با خوردگی بالا اسیدی مقاوم بوده و در زیر سایبان‌ها یا محیط‌های داخلی نصب می شوند.

مطالب مرتبط :

salar
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *