سه راهی و زانو درب دار

سه راهی و زانو درب دار :

زانو و سه راهی درب دار از انواع اتصالات برقی می باشند که برای تغییر مسیر و انشعاب گرفتن لوله های برقی به کار گرفته می شوند.

جنس این اتصالات از آلومینیوم ریخته گری می باشد و دو نوع پوش فیت و رزوه ای دارند.خوبی مدل رزوه ای این است که بهتر به لوله بسته شده و به اصطلاح آب بند می شود ولی زمان بر و مشکل تر از مدل پوش فیتی است به این دلیل که در مدل پوش فیت لازم نیست لوله ی بریده شده دوباره رزوه گردد بلکه فقط داخل دهانه زانو یا سه راه رفته و بوسیله یک پیچ فیکس می گردد.

سه راهی و زانو درب دار
سه راهی و زانو درب دار

از تفاوت های زانو و سه راه درب دار می توان به ضد آب نبودن آن ، کیفیت تولید ، ضخامت و مدل ریختگی آن ها اشاره کرد.درب روی این اتصالات برای بازرسی و شناسایی کابل و همچنین در صورت لزوم تعویض سیم یا تعمیر آن در محل کارگذاری این اتصالات قابلیت با ز و بسته شدن را دارند .

سایز زانو درب دار و سایز سه راه درب دار مرتبط با استاندارد های ISO METRIC و PG تولید می گردند:

PG ISO
13.5 20
16 25
21 32
29 40
36 50
48 63

 زانو دور دار (Bend Conduit) :

زانویی از جنس خود لوله است که با شعاع دایره ای معین زاویه ای 90 درجه می گیرد و دو سر آن رزوه می گردد.زانوی دور دار تولیدی شرکت PGCO از با کیفیت ترین لوله های تولیدی همین شرکت تولید شده و دو نوع گالوانیزه گرم و سرد دارد.

ضخامت ورق این لوله ها 1 میلیمتر بوده و رزوه دوسر آنها طبق استاندارد با بهترین کیفیت و بوسیله دستگاه های دقیق و بروز اتوماتیک انجام میگیرد.

استاندارد بودن شعاع دایره این زانو ها و طول یال آن ها باید نسبت به سایز زانو ها استاندارد باشد که این نکته از دغدغه های این شرکت بوده تا کالایی با کیفیت جهانی در اختیار شما عزیزان بگذارد.

سایز زانو های دور دار نیز با توجه به استاندارد های ISO METRIC و PG و  اینچی می باشد :

Inch PG ISO
½ 13.5 20
¾ 16 25
1 21 32
1 ½ 29 40
2 36 50
3 48 63

زانوی درب دار

زانوی درب دار جهت اتصال لوله فولادی درمسیر های زاویه دار و یا انشعابی استفاده می شود در شرکت PGCO از سایزهای PG11 تا PG48 در بازار عرضه میگردد.
سه راهی درب دار لوله برق انشعاب دهنده لوله های برق است.
سه راه درب دار جهت اتصال لوله در سه زاویه مختلف مجهز به دريچه به منظور تعين مسير سيم و کابل استفاده می گردد.

مطالب مرتبط :

salar
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *