حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تولید کننده لوله فولادی و سینی کابل
49986000021

با مـا در تمـاس باشـید

مشخصات لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه سرد چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد چیست

امروزه تنوع لوله‌های صنعتی در سایز، ضخامت، اندازه و همچنین تسهیل در نصب آن‌ها به دلیل وجود انواع اتصالات فولادی باعث گستردگی استفاده از این تجهیزات در صنعت ساخت و ساز شده است. این تجهیزات در دو دسته لوله‌های تست و غیر تست یا صنعتی قرار می‌گیرند و بیشترین کاربرد آن‌ها در احداث سازه گلخانه، دکل‌های مخابراتی، پایه فنس، حصارکشی، ساخت مبل (لوله مبلی)، صنعت پزشکی و خودرو سازی است. فرآیند تولید لوله‌های صنعتی با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به نحوه تولید در دو دسته لوله گالوانیزه سرد و گرم، قرار می‌گیرند، در این مقاله می‌خواهیم اطلاعاتی در مورد اینکه لوله گالوانیزه سرد چیست، در اختیارتان بگذاریم.

فرآیند تولید لوله گالوانیزه سرد چگونه انجام می‌گیرد؟

تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم چیست

لوله های گالوانیزه سرد به لوله‌های آهنی یا فولادی گفته می‌‌شود که فرآیند آبکاری آن‌ها در دمای پایین‌تری صورت می‌گیرد. در این نوع گالوانیزاسیون ابتدا لوله ها چربی‌زدایی و شستشو شده و سپس در وان مخصوصی از محلول نمک روی قرار می‌گیرند، در این حالت فلز روی، طی فرآیند الکترولیز (آند_کاتد) روی لوله رسوب کرده و موجب گالوانیزه شدن سطح خارجی آن می گردد. 

در این نوع گالوانیزاسیون حداکثر پوشش روی، بین 5 الی 8 میکرون بوده و طول عمر مفید لوله‌ها، بین 3 الی 5 سال است. از طرفی سطح داخلی لوله‌ها بدون پوشش گالوانیزه بوده و مستعد زنگ زدگی می‌باشد. ضخامت گالوانیزه این لوله‌ها به قدری پایین است که با کشیدن یک شی تیز روی آن‌ها می‌توان پوشش را خراشید و از سطح لوله جدا کرد.

نحوه تشخیص لوله گالوانیزه گرم و سرد

استفاده از لوله های گالوانیزه سرد چه مزایایی دارد؟

نحوه تشخیص لوله گالوانیزه گرم و سرد
 1. 1. این لوله به دلیل نوع گالوانیزاسیون، قیمت کمتری نسبت به لوله گالوانیزه گرم دارد.
 2. 2. لوله های گالوانیزه سرد، به دلیل مقاومت و قیمت کمتر، بهترین گزینه برای پروژه‌های کوتاه مدت با بودجه کم هستند.
 3. 3. گالوانیزه بودن این لوله تا حدودی مقاومت آن را در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و خوردگی بالا می‌برد.

کاربرد لوله گالوانیزه سرد چیست؟

مشخصات لوله گالوانیزه سرد

 لوله گالوانیزه سرد، کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد و می‌توان از آن‌ در ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی و نظامی استفاده کرد، این لوله‌ برای استفاده در فضاهای بسته یا محیط‌های باز که در معرض آفتاب قرار دارند، بسیار مناسب است. به طور کلی از مهمترین کاربردهای این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. 1. قابل استفاده در فرآیند انتقال آب و فاضلاب
 2. 2. تهویه هوا
 3. 3. پیچ و مهره و قطعه سازی
 4. 4. ساخت تخت‌های بیمارستانی
 5. 5. گارد ریل جاده‌ها

نحوه تشخیص لوله گالوانیزه سرد از گرم چگونه است؟

ویژگی های لوله گالوانیزه سرد

مهمترین مساله در خرید لوله های گالوانیزه تشخیص آن‌ها از یکدیگر بوده که برای حل این موضوع می‌توان به نحوه آبکاریشان توجه کرد. به طوری که لوله های گالوانیزه سرد در دمای پایین‌تری آب‌کاری شده و ضخامت فلز روی در آن‌ها کمتر است، که همین امر موجب مقاومت کمتر این لوله‌ها در مقایسه با لوله های گالوانیزه گرم می‌گردد.

قطعاتی که با استفاده از گالوانیزه سرد ساخته می‌شوند، در عین دارا بودن روکش گالوانیزه با ضخامت کم، دارای ظاهر یکنواخت‌تر و براق‌تر نسبت به انواع گرم هستند. همچنین لوله گالوانیزه گرم به دلیل داشتن تراکم گالوانیزه بیشتر، نسبت به انواع سرد، قیمت بالاتری دارد.

تولید کنندگان لوله گالوانیزه سرد

مزیت های لوله گالوانیزه سرد
ویژگی های لوله گالوانیزه سرد

این لوله‌ها به دلیل کارایی و ویژگی‌هایی که دارند جایگاه ویژه‌ای در صنایع مختلف کسب کرده‌اند. امروزه کارخانه‌های زیادی در زمینه تولید این تجهیزات فعالیت می‌کنند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. 1. کارخانه لوله گالوانیزه سپنتا
 2. 2. کارخانه لوله گالوانیزه ساوه
 3. 3. لوله گالوانیزه قزوین
 4. 4. لوله گالوانیزه رضا
 5. 5. لوله گالوانیزه اصفهان
 6. 6. لوله گالوانیزه سمنان
 7. 7. لوله گالوانیزه پی جی کو 
 8. 8. لوله گالوانیزه آهن شهر پاسارگاد

کلام پایانی

مزایای لوله گالوانیزه سرد

گروه صنعتی PGCO (هلدینگ پتروگرایش)، در زمینه تولید لوله گالوانیزه و سینی کابل فعالیت می‌کند، شما مشتریان گرامی، می‌توانید بعد از مشاوره رایگان با کارشناسان پی جی کو و انتخاب سایز و ضخامت این محصول، نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  تماس بگیرید
امتیاز به نوشته
 • کیفیت نوشته
 • کیفیت نوشته
3
User Review
0 (0 votes)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *