نیپل لوله

نیپل لوله (Nipple) یکی از اتصالات فشار قوی می باشد ،کاربرد آن در موقعیت هایی است که قصد تغییر قطر و اتصال به لوله ای با قطر کوچکتر و یا بزرگتر را داریم استفاده می شود ،نوع دنده ای آن رایج تر نسبت به نوع ساکت ولد آن است .

نیپل لوله
Nipple

ساخت این محصول همانند دیگر اتصالات است و از قسمتی از لوله جهت ساخت آن استفاده می کنند ، بنابراین ویژگی های آن با ویژگی های لوله ای که از آن ساخته شده، همسان است.

نیپل لوله (Nipple)

این محصول در هر دو نوع درزدار و بدون درز ساخته و در بازار موجود هستند برای مثال از نیپل لوله در سیستم لوله کشی که سیال شیمیایی در آن جاری است استفاده می کنیم، بهتر است این محصول از لوله مانیسمان ساخته شده باشد.

 

برای اینکه بتوانیم در خطوط لوله کشی تغییراتی از قبیل تعویض جهت مسیر جریان، ایجاد انشعاب در لوله اصلی برای فراهم کردن مسیر های بیشتر برای عبور سیال و دیگر اقداماتی از این دست انجام دهیم، نیاز به تجهیزاتی داریم که برای این کارها و اهداف ساخته شده باشند.

ضخامت

رده، ضخامت و دیگر موارد نیز بسته به لوله ای است که از آن تولید شده است. این موارد بسته به اینکه هر دو سمت و یا تنها یک سمت آن دارای رزوه باشد، با نام های نیپل دو سر دنده و نیل یک سر دنده نیز شناخته می شود و به عنوان رابط بین دو لوله از این قطعه استفاده می کنند.

 

 

نیپل ها در کلاس های 3000، 6000 و 9000 جای می گیرند. سوئج نیپل (Swage Nipple)، هگز نیپل (Hex Nipple) و نیپل لوله ای (Barrel Nipple) از دیگر انواع نیپل لوله هستند.

سایز رایج آن از 2/1 اینچ تا 3 اینچ است.

 

مطالب مرتبط :

salar
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *